Gorliwi Czciciele Matki Bożej Pocieszenia

 

W dniu 13 października, kiedy kościół w Polsce świętuje Dzień Papieski oraz związane z Janem Pawłem II Dzieło Nowego Tysiąclecia, w naszej świątyni , w czasie niedzielnej mszy świętej adresowanej do dzieci i młodzieży, ksiądz kanonik Andrzej Wierzbicki podsumował aktywność naszej młodzieży w realizacji praktyk religijnych ku czci naszej Matki Pocieszenia.

Dzień, w którym ewangelia poświęcona jest dziękczynieniu, również i my wszyscy składamy wyrazy najwyższego dziękczynienia Panu Jezusowi i Jego Matce za wszelkie łaski otrzymane w ostatnich latach. Należą do nich tak wielkie dary jak podniesienie do rangi Sanktuarium naszej świątyni oraz akt koronacji łaskami słynącego obrazu naszej Matki Pocieszenia.

 

Składamy również dziękczynienie za wszelkie dzieła jakie z tej racji zostały wdrożone do praktyki w wyrażaniu naszej czci do Naszej Matki Pocieszenia -€“ powiedział ks. kustosz. Cieszy nas Wasza czynna obecność na nabożeństwach maryjnych jak:

  •  Wieczysta Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia
  •  I-szo sobotnie Nabożeństwa Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi,
  •  Wieczorne czuwania modlitewne z Apelem Jasnogórskim odbywane w okresie od maja do września
  •  Nabożeństwa Fatimskie, majowe i różańcowe.

Cieszy nas zwłaszcza postawa naszych najmłodszych parafian, którzy poniosą nasze uwielbienie dla Matki Pocieszenia w czasy przyszłe. To oni mogą podtrzymać i rozwinąć istniejący tu od blisko 400 lat kult do naszej Pani oraz przywrócić tak duży ruch pielgrzymkowy, jaki tu istniał jeszcze przed stu laty -€“ powiedział ks. kanonik.

Aby docenić te postawy i zachęcić do uczestnictwa w przyszłości jeszcze szerszych kręgów ludzi młodych, w tym roku po raz pierwszy wręczono najbardziej aktywnym Czcicielom Matki Bożej Pocieszenia dyplomy uznania i drobne nagrody książkowe. Otrzymali je:

  •  Jakub Łasisz
  •  Sylwester Okoń
  •  Mateusz Nowak
  •  Angelika Chura

Po mszy świętej laureaci nagród będący zarazem aktywnymi ministrantami uczestniczyli w zbiórce datków na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

Tekst:  Czesław Brudek

 

  Zdjęcia:  Czesław Brudek