Rok 2010

Tegorocznym uroczystościom związanym ze Świętem Wszystkich Świętych i następującym po nim Dniem Zadusznym w naszej parafii towarzyszyło duże zainteresowanie wiernych. Już na kilka dni przed1 listopada cmentarz parafialny był przygotowany do uroczystości.

 

Czytaj więcej...

 

26 października rozpoczęła się konserwacja i renowacja barokowego ołtarza św.Heleny .

Wszystkie elementy ołtarza zostały zdemontowane i przewiezione do pracowni konserwatorskich. Prace konserwatorskie potrwają ok.3 miesięcy.

 

Zdjęcia

 

 

W ubiegły czwartek10 czerwca, zakończyliśmy uroczyście nabożeństwa związane z Oktawą Bożego Ciała.


Codzienne, dzięki dość licznemu uczestnictwu wiernych okrążaliśmy w procesyjnym pochodzie naszą świątynię. Podążając za Panem Jesusem, który pod postacią Najświętszego Sakramentu odwiedzał symbolicznie nasze miejscowości zawierzaliśmy jego miłosierdziu nasze sprawy i kłopoty. 

Czytaj więcej...

W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze zmarłych.
Warunki zyskania odpustu:

  • Stan łaski uświęcającej
  • Pomodlić się zgodnie z intencjami Ojca Świętego
  • Nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych

 

?Zróbcie mu miejsce" - tą piękną pieśnią przywitał nas dzisiaj nasz kościół parafialny w Dniu Bożego Ciała. Kto uważnie wsłuchał się w słowa pieśni, ten nie musiał znać całego Pisma Świętego, aby zrozumieć istotę dzisiejszego święta.

 

Czytaj więcej...

10 września 2010 r., czyli tuż po dorocznym odpuście z okazji święta Narodzenia Najświetszej Marii Panny zwanym Świętem Matki Boskiej Siewnejdo naszego Sanktuarium powrócił Ołtarz Św. Antoniego.

 

Czytaj więcej...

29 maja rozpoczęła się konserwacja i renowacja barokowego ołtarza św.Antoniego.

Wszystkie elementy ołtarza zostały zdemontowane i przewiezione do pracowni konserwatorskich w Rzeszowie i Krakowie. Prace konserwatorskie potrwają ok.3 miesięcy. Wykonawcą jest Firma konserwatorska Ewelina i Marcin Gruszczyńscy

W dniu 31 sierpnia 2010 r Mszą Świętą odprawioną w intencji ks. Krysztofa podziękowaliśmy Mu za ponad trzy i pół letnią pracę w naszej parafii.

Czytaj więcej...

 

Prace konserwatorkie przy ołtarzu św.Tekli trwały od 4 marca do 22 maja 2010 roku

 

 

 

Ołtarz św. Tekli powstał w II poł. XVIII w. w stylu barokowym. Umiejscowiony jest w nawie kościoła, po prawej stronie.

Czytaj więcej...

 

 

Przedstawione w poprzednim opisie przedsięwzięcia przygotowały nas do upragnionego i wymodlonego przez naszych przodków, a także współczesnych czcicieli naszej Bogoryjskiej Pani aktu uhonorowania Jej zasług nałożeniem na Jej skronie, jak i na skronie Jej Syna koron.

Czytaj więcej...

Sandomierz, 20 maja 2010 r.

Drodzy Bracia i Siostry,

Tragiczna powódź dotknęła nasza Ojczyznę, w tym miasta i wioski Diecezji Sandomierskiej. W walkę z potężnym żywiołem zaangażowani są wszyscy ludzie dobrej woli.

Czytaj więcej...

 

Duchowe i materialne przygotowania do Koronacji Obrazu MB

 

Wszystkie rodziny naszej parafii otrzymały specjalnie przygotowane zaproszenie na Koronację naszej Matki Pocieszenia, w którym oprócz programu Misji Maryjnych mających nas przygotować do tego wydarzenia znalazły się takie oto słowa naszego proboszcza ks. kanonika Andrzeja Wierzbickiego:

 

Czytaj więcej...

W związku z katastrofą polskiego samolotu, w której zginął prezydent Lech Kaczyński oraz przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich i społeczeństwa jutro o godzinie 12.00 modlić się będziemy za wszystkie ofiary tej katastrofy.

 

 

Program misji maryjnych przed koronacją słynącego łaskami obrazu Matki Boskiej Pocieszenia.

Matka Pięknej Miłości

Misje z bł. Stanisławem Kazimierczykiem ? czcicielem Matki Bożej

 

Sobota 21.08. ? Królowa Apostołów ? dzień modlitwy za kapłanów

g.17.00 ? Msza św. i nauka misyjna

g.20.30- czuwanie i Apel maryjny

 

Czytaj więcej...

O godzinie 17.30 w Wielki Czwartek Mszą świętą rozpoczęliśmy Święte Triduum Paschalne.

Zgodnie z wieloletnią tradycją o godz. 21 wielkoczwartkowy wieczór zgromadził czcicieli Maryi Matki Pocieszania w bogoryjskim sanktuarium na rozważaniu misterium męki i śmierci Jezusa Chrystusa.

Czytaj więcej...

Wczoraj, 27 czerwa 2010r. byliśmy uczestnikami Prymicyjnej Mszy Świętej odprawionej przez księdza Andrzeja Nowakowskiego, który przez cztery miesiące odbywał w naszej parafii praktykę jako diakon.

Czytaj więcej...