Lektorzy w sanktuarium w Rakowie

 

W dniu 11 października 2014 roku odbyło się Rejonowe Spotkanie Młodzieży tzw. ?SZTAFETA MODLITWY?, które zgromadziło młodych diecezji sandomierskiej z trzech dekanatów: staszowskiego, połanieckiego i świętokrzyskiego. Miejscem spotkania było Sanktuarium Matki Bożej Cudownej Przemiany w Rakowie.

 

Grupa młodzieży licząca 34 osoby, pod opieką Ks. Waldemara Bieńko i pani katechetki Barbary Michalskiej reprezentowała bogoryjską parafię. Wśród uczestników byli również lektorzy z naszej parafii: Krzysztof Górski, Patryk Śledź, Sebastian Słowik, Wiktor Łoch i Patryk Pinzuł. Spotkanie rozpoczęło się w godzinie miłosierdzia od wspólnej Eucharystii, której przewodniczył Ojciec Duchowny z WSD w Sandomierzu Ks. Mariusz Piotrowski wraz z duszpasterzami dekanalnymi. W homilii Ks. Mariusz wskazując młodym na wyjątkowy czas i miejsce modlitewnego zgromadzenia wyjaśniał, czym dla młodego człowieka żyjącego w XXI wieku jest ?spotkanie?. Przykładem autentycznego otwarcia się na Boga i odpowiedzi wiarą jest Maryja. Po zakończonej Mszy Św. młodzież uczestniczyła w adoracji Najświętszego Sakramentu połączonego z nabożeństwem różańcowym, w którym młodzi katolicy powierzali Bogu przez Maryję swoje intencje. Końcowym akcentem sobotniego spotkania była ?uczta dla ciała? przy grillu. Była to także okazja do zawierania nowych znajomości i dzielenia się wiarą wśród rówieśników. Następnie uczestnicy umocnieni duchowo powrócili do swoich wspólnot parafialnych.

       

         Tekst i zdjęcia: Ks. Waldemar Bieńko