Lektorzy w sanktuarium w Rakowie

 

W dniu 11 października 2014 roku odbyło się Rejonowe Spotkanie Młodzieży tzw. ?SZTAFETA MODLITWY?, które zgromadziło młodych diecezji sandomierskiej z trzech dekanatów: staszowskiego, połanieckiego i świętokrzyskiego. Miejscem spotkania było Sanktuarium Matki Bożej Cudownej Przemiany w Rakowie.

 

Czytaj więcej...

Turniej piłki halowej 27.09.2014

WALKA O PUCHAR

BISKUPA SANDOMIERSKIEGO ?FUTSALU?

 

W sobotę 27 września br. odbyły się Dekanalne Rozgrywki Ministrantów i Lektorów w piłkę halową w Staszowie. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00 od modlitwy wszystkich drużyn w kościele p.w. Św. Bartłomieja, którą poprowadził dekanalny duszpasterz dzieci i młodzieży ks. Grzegorz Maruszak.

 

Czytaj więcej...

Śpiewamy na cześć Pana

 

W kaplicy p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mostkach w niedzielę 21 września br. uwielbiliśmy Pana poprzez śpiew na Jego cześć. Pieśnią na wejście ?Wejdźmy do Jego bram? rozpoczęła się niedzielna Eucharystia, aby przeżyć najważniejszą godzinę dnia. Co tygodniowe spotkanie się z Jezusem w Słowie Bożym i darze Chleba Eucharystycznego umacnia wielu wiernych bogoryjskiej parafii wypełnianiu codziennych prac i zajęć. Diakonia Muzyczna w składzie: Ania, Ania, Agnieszka, Dominika, Jola i Asia zadbała, aby ten dzień Pański był pełen radości i wewnętrznego pokoju.

 

Czytaj więcej...

Wakacyjne spotkanie

 

WAKACYJNE SPOTKANIE

 

Każdy z nas ceni sobie prawdziwych przyjaciół. W takim gronie grupa ministrantów przy kaplicy p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mostkach wraz z opiekunami uczestniczyła 10 lipca w rowerowej wyprawie pokonując drogę liczącą 29 km. Trasa przebiegała przez następujące miejscowości: Mostki, Sztombergi, Wiśniową, Wolę Wiśniowską, Czajków Południowy, Wiązownicę Dużą do Wiązownicy Kolonii.

 

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 27.06.2014

 

KONIEC WIEŃCZY DZIEŁO

?Finis coronat opus?

 

Tradycyjnie już wspólną Eucharystią w naszym sanktuarium kończymy rok szkolny. Spotkanie na modlitwie, słowie i pieśni wyrażało dziękczynienie Bogu za kolejny etap nauki i pracy. Teraz przed dziećmi i młodzieżą czas odpoczynku i długo oczekiwane wakacje. Cofamy się jednak myślą w wstecz i wspominamy ten miniony czas.

 

Czytaj więcej...

Powiew mocy Ducha Świętego

 

?Powiew mocy Ducha Świętego?

 

Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii w okrojonym składzie 12 maja br. przygotowała celebrę Mszy Św., której przewodniczył biskup senior Edward Frankowski. Wspólna Eucharystia rozpoczęła się o godz. 18.00 uroczystym wejściem przy śpiewie ?Ludu kapłański?.

Ksiądz biskup w koncelebrze Księdza Dziekana Andrzeja Wierzbickiego, naszego proboszcza oraz Wicedziekana Edwarda Zielińskiego sprawował Mszę Św. w intencji bogoryjskiej młodzieży klas III Gimnazjum.

 

Czytaj więcej...

Modlitwa, zabawa i śpiew ...

 

Miesiąc maj charakteryzuje się wspaniałą zielenią i różnokolorowymi kwiatami. W tym klimacie tegoroczny weekend majowy młodzież naszej parafii i jej okolic rozpoczęła od wspólnego wyjazdu do Sandomierza na XIV DZIEŃ OTWARTEJ FURTY. Rok rocznie ten dzień gromadzi setki dzieci i młodzieży w sercu diecezji sandomierskiej ?Alma Mater? w Wyższym Seminarium Duchownym. Pobyt w Sandomierzu rozpoczęliśmy od spaceru po rynku sandomierskim i uliczkach, którymi przechodzi znany wszystkim Ksiądz Mateusz, w słynnym serialu telewizyjnym ?Ojciec Mateusz?. 

 

Czytaj więcej...