Sobotnie spotkania przed Obrazem Pani Pocieszenia

 

Jak co roku w pierwszą sobotę czerwca zaczęliśmy sobotnie spotkania adoracyjne przed Obrazem naszej Kochanej Pani Pocieszenia.

Zazwyczaj modlimy się pod przewodnictwem duszpasterzy parafii bogoryjskiej, ale w trzecią sobotę czerwca Apel Maryjny poprowadziła młodzież z tutejszego Liceum Ogólnokształcącego.

Anita Olszewska, Emilia Obierak, Joanna Frańczak, Aleksandra Król i Michał Okarski modląc się z wielką gorliwością, dali przykład pięknej i ufnej postawy wobec Matki Najświętszej.

 

Błagali Najlepszą z Matek o wstawiennictwo, o wysłuchanie próśb, polecali Jej opiece rodziny i swoją przyszłość.

Prosili:

„Daj nam serce wielkoduszne i czułe serce, czyste jak źródło, serce wierne i szlachetne, serce, które nie zapomina dobra, nie zachowuje urazy”.

Młodzież przypomniała nam wszystkim zgromadzonym w sanktuarium, że nigdy nie jesteśmy sami. Że w każdym nieszczęściu, niepowodzeniu Matka jest z nami, tak samo w cierpieniu jak i w radości. Gdy człowiek czuje się samotny, zdradzony, niezrozumiany i opuszczony Ona jest ze swoją współczującą miłością. Jest zawsze przy nas.

Wszyscy zgromadzeni w sanktuarium, całym sercem włączali się w Ich przepiękne modlitwy do Matki Bożej i przeżywali ich treść.

Modlitwy odmawiane przez młodzież przeplatane były pieśniami Maryjnymi. I znów mógł objawić się talent młodego pokolenia. Pięknie śpiewali. Do śpiewów włączali się wszyscy uczestnicy nabożeństwa.

Uczestnikom spotkania z Maryją bardzo podobał się sobotni wieczór poetycko – modlitewny. Trzeba dodać, że opiekunem młodzieży jest ks. Waldemar Bieńko.

Po odśpiewaniu Apelu, kiedy to łączyliśmy się duchowo z całym modlącym się o tej porze światem, zasłonięciu Obrazu i błogosławieństwie z wielkimi wrażeniami duchowymi udaliśmy się do swoich domów.

 

 Tekst:    Maria Krzyżanowska

Zdjęcia: Maria Krzyżanowska