Dzień Matki 2017

 

Obchodzony w dniu 26 maja w całej Polsce Dzień Matki był okazją do zorganizowania w naszym Sanktuarium, u stóp tronu Najlepszej z Matek wspólnej modlitwy w intencji wszystkich kobiet i Matek.
Przewodniczący uroczystości ks. proboszcz Paweł Cygan podkreślił powołanie kobiet do macierzyństwa i zanosił modlitwy w intencji wszystkich kobiet o dar spełnienia pokładanych w nich nadziei ze strony Kościoła i Polski
Siostry i bracia zrzeszeni w miejscowym Legionie Maryi przedłożyli ustami Prezydent Kurii Legionu specjalnie przygotowane życzenia i prośby.

Oto tekst wystąpienia Elżbiety Brudek – Prezydent Kurii Legionu:

 

   Matko nasza Bogoryjska, Matko Pocieszenia, gdy dzisiaj przychodzimy aby wspólnie modlić się w intencji matek, to nasze myśli skierowane są głównie w stronę naszych matek, jak i Twoją stronę Maryjo. Dzięki naszym matkom zostałyśmy powołane do życia i ukształtowane na ich podobieństwo, co możemy docenić, gdy same jesteśmy matkami i borykamy się z podobnymi troskami i rozterkami jakie one przeżywały przed laty. Nasze umiłowanie wiary będące również ich zasługą rozwijało się w nas w tym samym kościele i poprzez łaski jakie spływały na nie z Twojej strony Maryjo. To przed Twoim słynącym łaskami wizerunkiem klękały nasze matki i wpatrując się w Twoje Oblicze zawierzały Ci swoje troski i kłopoty. Tu za Twoją przyczyną otrzymywały potrzebne łaski i siłę do radzenia sobie z problemami jakie niosło życie. To nasze matki zwróciły naszą uwagę na emanujące z obrazu spojrzenie Twoich oczu pozwalające czuć się dostrzeżonym z każdego miejsca w kościele. Ten fizycznie odczuwany kontakt wzrokowy napawa nas przekonaniem, że nasz los znajduje się w Twoim Matuniu zasięgu zainteresowania, i że chętnie wysłuchujesz naszych próśb i udzielasz nam potrzebnego pocieszenia i wsparcia.
To dlatego zawiązaliśmy przy naszej parafii Legion Maryi aby włączyć się w realizację Twojego dzieła Maryjo. Dążymy do tego aby wzmacniać w nas i we wszystkich członkach naszej wspólnoty parafialnej poczucie przynależności do Twoich zastępów, abyśmy mogli z przekonaniem śpiewać o tym, że:
Maryja wszystko rozumie,
Sercem ogarnia każdego z nas
Ona zobaczyć dobro w nas umie,
Jest z nami w każdy czas…
Dzisiaj w dniu Twojego Święta Maryjo dziękujemy za dotychczasową opiekę i prosimy Cię o dalsze wsparcie w realizacji wytyczonego celu.
Błagamy Cię Maryjo abyś otoczyła płaszczem swej opieki również nasze rodziny, wszystkich chorych i cierpiących, abyśmy silni Bogiem dawali świadectwo chrześcijańskiego życia w coraz bardziej zlaicyzowanym świecie.
Przyjmij od nas Matko Pocieszenia z okazji Twojego – naszego święta tradycyjne kwiaty jako dowód miłości i szczerej wiary.


Siostry i bracia zrzeszeni w Prezydium
 i Kurii Legionu Maryi w Bogorii

Uroczystości dopełniono Maryjnym Nabożeństwem majowym.

 

 Tekst: Cz. Brudek

 

 Zdjęcia: Cz. Brudek