Koncert kolęd O. Łukasza Buksy

 

W poniedziałek 5 stycznia gościliśmy w naszym Sanktuarium Zespół Łukasz Buksa Band.

Jest powszechnie znaną prawdą stwierdzenie, że kto śpiewa, dwa razy się modli. W poniedziałkowe popołudnie popłynęła bardzo głośna modlitwa do nieba. Nie przebierający w środkach ekspresji - skaczący, biegający ojciec Łukasz mówił tekstami starych, znanych kolęd jak i tekstami swoich piosenek o ewangelicznych wartościach. Nikt ze zgromadzonych w naszym Sanktuarium nie pozostał obojętny na tę formę przekazu, o czym świadczyły żywiołowe reakcje ludzi zgromadzonych na koncercie.

 

Jak możemy przeczytać na Facebooku O. Łukasz Buksa to charyzmatyczny franciszkanin z Krakowa, z Prowincji Matki Bożej Anielskiej. Duszpasterz młodzieży. Oddał serce Bogu i oddaje nieustannie młodym poprzez swoje niezmierzone pasje, które prowadzą do osobistego spotkania z Bogiem. Jego muzyczny talent przekłada się na posługę ewangelizacyjną w licznych formach duszpasterskich.

Nieocenione są koncerty ewangelizacyjne organizowane przez O. Łukasza (z własnym zespołem, a także we współpracy z innymi muzykami ze sceny chrześcijańskiej), kierowane zwłaszcza do ludzi młodych. Swoją muzyczną posługę realizuje także w czasie Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, a także podczas rekolekcji i misji ludowych, organizowanych przez Sekretariat Ewangelizacji Prowincji Matki Bożej Anielskiej w wielu miejscowościach Polski.

Jak sam twierdzi, w życiu ma trzy pasje: Jezus Chrystus i św. Franciszek, muzyka i? jazda na snowboardzie. Jest nawet mistrzem Polski księży w snowboardzie. Tego wspaniałego muzyka, poetę i pełnego dodatniej energii człowieka gościliśmy ostatnio w naszej parafii we wrześniu, na VIII Bogoryjskim Wieczorze Uwielbienia.

Ojcze Łukaszu dziękujemy za wspaniałe, niepowtarzalne chwile, za przypomnienie, że powinniśmy iść przez życie pełni ufności i radości.

Czekamy na nowe piosenki, płyty, wiersze i książki.

Polecamy Cię opiece Naszej Pani Bogoryjskiej.

 

Szczęść Boże.

 

Tekst artykułu: Maria Krzyżanowska

 

 Zdjęcia z koncertu: Dominik Krzyżanowski 

 

 Fragmenty materiału filmowego z kolędami: Adam Krzyżanowski