Diecezjalny zjazd kół żywego różańca 2017

 

Pierwsza sobota października była dniem niezwykłym w naszej parafii.

Na placu przy kościelnym odbył się diecezjalny zjazd kół żywego różańca.

Na mszy świętej o godzinie 12 zebrało się około 2000 osób.

Wśród nich mogliśmy zauważyć zarówno osoby starsze jak i młodsze.

 

O oprawę muzyczną zadbała nasza schola pod przewodnictwem pana organisty oraz Orkiestra Tadeusza Wrześniaka z wokalistką Moniką Urbanowicz na czele. Najważniejszą jednak osobistością był biskup Edward Frankowski który przypomniał nam o biblijnych źródłach Jerycha Różańcowego.

Na zakończenie Mszy Świętej dokonał aktu zawierzenia dieciezji Najświętszej Maryj Pannie.

 

Po zakończonej mszy Świętej rozpoczęło się Jerycho Różańcowe z racji jubileuszu 200-lecia dieciezji, które kontynuowane będzie w kolejnych parafiach dekanatu.

Czym więc jest Jerycho Różańcowe?

Nazwa „Jerycho Różańcowe” nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma Świętego, wprowadzający Izraelitów do Ziemi Obiecanej po okresie niewoli egipskiej następca Mojżesza, Jozue otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha.

Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte. Nazwa „Jerycho Różańcowe” nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma Świętego, wprowadzający Izraelitów do Ziemi Obiecanej po okresie niewoli egipskiej następca Mojżesza, Jozue otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte.

 

Tekst Weronika Szostak ucz. kl II "b" Liceum w Bogorii

 

Zdjęcia Weronika Szostak ucz. kl II "b" Liceum w Bogorii