Zawierzenie Matce Bożej Pocieszenia pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Pęcławicach

 

W dniu 26 maja - a więc w dniu popularnego Święta Matki, w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bogorii odbyła się uroczysta Msza Święta w intencjach pensjonariuszy i personelu Domu Pomocy Społecznej w Pęcławicach. To modlitewne spotkanie było efektem trwającej już kilka miesięcy współpracy nawiązanej pomiędzy siostrami i braćmi z Prezydiów Legionu Maryi w Bogorii i w Mostkach, które odwiedzały ten dom, aby w miejscowej kaplicy wspólnie modlić się w intencjach wszystkich jego mieszkańców.

 

Efektem tych spotkań stało się pragnienie stworzenia warunków  niezbędnych do zawierzania swoich spraw Bogoryjskiej Pani Matce Bożej Pocieszenia bezpośrednio w miejscowej kaplicy, bez konieczności dojeżdżania do Sanktuarium. Realizując te pragnienia Ksiądz proboszcz zadbał o wykonanie kopii słynącego łaskami obrazu, a członkowie Legionu przygotowali niezwykle piękną oprawę eucharystyczną uroczystości. Celebrujący Eucharystię kustosz Sanktuarium ks. kanonik Andrzej Wierzbicki dokonał poświęcenia obrazu i zawierzenia pensjonariuszy wraz z dyrekcją i całym personelem PDS w Pęcławicach Matce Bożej Pocieszenia.

Podkreślając niezwykle trafnie dobrany termin modlitewnego spotkania w czasie obchodzonych właśnie świąt Zesłania Ducha Świętego, Święta Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła i świeckiej uroczystości Dnia Matki powiedział m.in.:

   Przekazując Wam kopię łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Pocieszenia chcę podziękować siostrom i braciom Legionu Maryi za ich wysiłek włożony w tę inicjatywę jak i Wam za to że chcecie mieć w swojej kaplicy Matkę Pocieszenia. Jej możemy zaufać i zawierzać wszystkie swoje bolączki, bo Ona nas kocha, po matczynemu rozumie i chce nam pomóc. Opieka Maryi jest potrzebna każdemu, tak tym co cierpią ból i osamotnienie jak i tym, którzy z racji swoich obowiązków starają się wam przynieść ulgę i otaczają was codzienną opieką. Korzystając z każdej okazji spotkania z Nią w tym wizerunku, teraz już w Waszej kaplicy budujcie w sobie poczucie wiary w to, że nie jesteście sami, że możecie komuś zaufać w nadziei na ulgę i wsparcie. My tutaj wespół z siostrami i braćmi skupionymi w Kurii i Prezydiach Legionu Maryi będziemy wspierać Was naszą codzienną modlitwą. Szczęść Boże.

W imieniu całej społeczności DPS przemówiła dyrektor placówki składając serdeczne podziękowania wszystkim, dzięki którym mogło się odbyć to modlitewne spotkanie z zawierzeniem opiece Matki Bożej Pocieszenia i otrzymaniem szczególnego daru serca jakim jest kopia wizerunku Pani Bogoryjskiej.

Kopia obrazu została procesyjnie odprowadzona do autobusu i po dojeździe na miejsce wprowadzona do kaplicy – Jej nowego miejsca zamieszkania.

 

 Tekst i zdjęcia: Cz. Brudek