DZIEŃ OTWARTEJ FURTY - 2015

 

Po raz XV Wyższe Seminarium Duchowe zorganizowało i przygotowało Dzień Otwartej Furty.

My- młodzież naszej parafii mieliśmy szczęście uczestnictwa w tym niezwykłym spotkaniu.

Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od Mszy świętej, mającej miejsce w Bazylice Katedralnej.

 

Po godnym rozpoczęciu dnia mogliśmy przejść do dalszych atrakcji. Jak okazało się po chwili, było ich niezmiernie dużo, każdy z nas mógł znaleźć coś dla siebie. Młodzi klerycy pomyśleli o wszystkim! Podczas naszego zjazdu oprócz czasu na wspólną modlitwą znalazł się również i ten na zabawę. Już o godzinie 12.00 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w zabawie prowadzonej przez grupę „Trio z Rio”, a o 13.00 wysłuchaliśmy koncert zespołu „Testimonium”. Był to wspaniały czas, pełen śpiewu, relaksu, spędzony w gronie przyjaciół. Nie zabrakło też śmiechu. Wszyscy, więc z radością wzięliśmy udział w nabożeństwie majowym. Odbyło się ono w kościele św. Michała Archanioła.

Należy wspomnieć, że na zjeździe czekały na nas inne ciekawe atrakcje. Było ich wiele, m.in. loteria fantowa, trampoliny, wodne kule, rękodzieła regionalne. Głodni mogli również, posilić się kiełbaską z grilla, bigosem lub lodami.

Warto nadmienić, że podczas tej pięknej soboty w Sandomierzu każdy z nas mógł porozmawiać z kandydatami na księdza. Było to niezmiernie ważne gdyż mogliśmy zadać wiele pytań, uzyskać wiele odpowiedzi, wskazówek. Niewykluczone, że również wśród nas, naszych znajomych i kolegów, znajduję się przyszły kapłan ….                                      

Dzień Otwartej Furty okazał się idealnie spędzoną majową sobotą. Wraz z księdzem Waldemarem Bieńko, naszym opiekunem, wróciliśmy do Bogorii szczęśliwi, pełni niezapomnianych wspomnień i przeżyć, z wieloma radami dotyczącymi dobrego życia chrześcijańskiej młodzieży. Jestem pewna, że owy zjazd będzie owocował w przyszłości w naszym postępowaniu.

 

Tekst – Anna Wawryk

 

 Zdjęcia ze spotkania