Światowe Dni Młodzieży - coraz bliżej

 

CZUWANIE MODLITEWNE MŁODZIEŻY Z LICEUM W BOGORII

 

Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku!

Krzyż oraz towarzysząca mu ikona Matki Bożej Salus Populi Romani peregrynują zawsze po kraju, w którym odbywają się Światowe Dni Młodzieży.28 kwietnia Staszów był kolejnym miejscem peregrynacji symboli ŚDM. Rozpoczęcie miało miejsce na Rynku, gdzie około godz. 17.40 zostały przywiezione symbole ŚDM.

 

Następnie Krzyż i Ikona w uroczystej procesji zostały wprowadzone do Sanktuarium Jana Pawła II, gdzie była odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza, w której wzięła udział delegacja młodzieży z naszej szkoły.

O godz. 20.00 droga krzyżowa ulicami miasta do kościoła św. Bartłomieja, tam całonocne czuwanie, a o godz. 7.00 następnego dnia symbole zostały przekazane do parafii św. Barbary.
Tego samego dnia, 29 kwietnia 2015 odbyło się czuwanie modlitewne młodzieży z naszego Liceum. Rano wyruszyliśmy razem z opiekunami: ks.Waldemarem Bieńko, który kilka dni wcześniej przygotowywał z nami piosenki oraz teksty modlitewne, Panią Anną Mikulą oraz Panem Janem Prokopem. O godz. 11:00 cały apel rozpoczęliśmy „HYMNEM ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY”. Następnie z ust bogoryjskiej młodzieży płynęły słowa modlitwy, przeplatane piosenkami.
 Po naszym godzinnym czuwaniu ksiądz z parafii św. Barbary serdecznie podziękował za przybycie oraz zachęcił do wzięcia udziału w tak ważnym dla nas młodych wydarzeniu, jakim będą za rok: ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY w Krakowie.

 

Tekst: Paulina Domagała,  kl. Ia L.O. w Bogorii

 

  Zdjęcia: Ania Wawryk, kl. IIb  L.O. w Bogorii